تبلیغات
بزرگترین سایت تفریحی در شرق کشور __خیلی___با حاله__ - 14 اشتباه در مد
بزرگترین سایت تفریحی در شرق کشور __خیلی___با حاله__14 اشتباه در مد

همه ما میدانیم مدلباس یا تیپ هر انسانی نشاندهنده شخسیت ان انسان است

شما چه فکر می کنید-بروید به ادامه مطلب {خیلی مهم و مفیده براتون}

14 اشتباه در مد

در این قسمت می خواهیم کارهایی را به شما آموزش دهیم که باید از انجام دادن آنها خودداری کنید، همچنین راه اجتناب از آنها را نیز به شما یاد می دهیم.


1- رنگ بیش از حد
استفاده از رنگ های زیاد باعث می شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود البته نه توجهی که منجر به قرار ملاقات شود. سعی کنید در لباس هایتان بیش از 3 رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.


سعی کنید از مکمل های رنگی استفاده کنید. رنگهایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند (مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی) رنگ هایی که به هم نزدیک می باشند به نام رنگ های "هم خانواده" شناخته می شوند. (مثل زرد و نارنجی) زمانی که می خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ های متضاد و یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید.


اگر لباس هایتان روشن هستند باید کفش هایتان نیز روشن باشند ولی اگر لباس های تیره بر تن می کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.


2- طرح بیش از اندازه
همانطور که در مقاله قبلی هم خواندید برای ست کردن رنگ و طرح پارچه باید از لباس هایی استفاده کنید که بیش از 3 طرح نداشته باشند. بهتر است لباس شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد.

البته پیشنهاد ما این است که از لباس هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین می باشند (مثلا دارای گل های ساده سفید رنگ باشند و یا در پشت آنها مارک کوچکی باشد) و همیشه همان را بر تن کنید.


3- پارچه اضافی
برخی از افراد تصور می کنند که هر پارچه مختص طبقه خاصی از افراد اجتماع است. معمولا ابریشم از کتان رسمی تر است. و پارچه لینن نیز از دور داد می زند که با مخمل متفاوت است! چرم هم همیشه خیلی مردانه تر از فاستونی است.


برای اینکه در میان این همه پارچه های مختلف به دام نیفتید می توانید لباس های تابستانی و زمستانی خود را از هم جدا کنید. لباس های زمستانی معمولا کلفت تر، سنگین تر و زبر تر هستند. پارچه های تابستانی نیز از الیاف طبیعی درست شده و بسیار نازک و خنک هستند. آنها را از هم دور نگه دارید تا دچار اشتباه نشوید.


4- لباس های لکه دار
بهتر است از لباس های لکه دار پیش از اینکه روی آب را به خود ببینند در زیر سایر لباس ها استفاده کنید.


بهتر است هر روز زمانی را به این کار اختصاص دهید که لباس های خود را برای وجود لکه وارسی کنید. به علاوه زمانی که آنها را شستید باز هم نگاه دوباره ای داشته باشید تا مبادا لکه ای از چشم شما دور نمانده باشد.


5- لباس فصل دیگری را پوشیدن

اگر شما در جایی زندگی می کنید که دارای آب و هوای گرم است، خوش شانس هستید. لباس های شما باید مختص یک فصل (بهار/تابستان) باشد.

اما اگر مانند بسیاری از افراد در جایی زندگی می کنید که دارای آب و هوای متنوعی است باید در کمد لباس های خود جایی را برای ذخیره لباس هایی که به درد فصل حاضر نمی خورند باز کنید. همانطور که از قدیم گفته اند "از دل برود هر آنچه از دیده برفت." هر چه که آن پیراهن های لینن را از کت های پشمی دور تر نگه دارید خیلی کمتر اتفاق می افتد که آنها را به طور اتفاقی با هم ست کنید.


6- شلوارهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه
حتی اگر از سایز خودتان مطمئن هستید اما باز هم شلوارهایتان را پیش از خرید یکبار پرو کنید. سایز لباس هایی که دارای مارک های متفاوتی می باشند مختلف است.


و همیشه این قوانین را نیز به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند. شلوارهای جین می توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شوند. قد هر شلواری که بیش از این اندازه باشد برای شما بلند است.


زمانی که راه می روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جورابتان رود.


7- شلوارهایی که بالا می ایستند

اگر شما دارای کمر باریکی هستید (پاهای بلند اما کمر کوچکی دارید) از شلوارهای جین و ارتشی استفاده کنید که جیب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفین. یک حقه دیگری که در این جا می توانید به کار ببرید این است که شلواری خریداری کنید که بزرگتر از سایز شما باشد. این کار باعث می شود که اندام شما پرتر جلوه کند، همچنین قد شلوار نیز بلند تر شده و پاهای شما را ناقص جلوه نمی دهد.

8- تی شرت هایی که خیلی بلند و یا کوتاه هستند
اگر تی شرت شما خیلی بلند است نباید آنرا هیچ گاه داخل شلوار خود کنید. بر روی این مطلب تاکید داریم. تی شرت باید کمی پایین تر از ناف شما قرار گیرید. هر چیزی که از این مقدار پایین تر باشد بلند است و اگر بالاتر بایستد برایتان کوتاه است. باید مارکی را پیدا کنید که سایز هایش متناسب با اندام شما باشد.

9- تی شرت های "شلوغ"
از تی شرت های تک رنگ استفاده کنید و از پوشیدن لباس های پر زرق و برق، دارای لگو و کلمات ناپسند به شدت پرهیز کنید. تی شرت های ساده خیلی راحت تر با پلوور و ژاکتهای مختلف ست می شوند.


10- لباس های چروک
چاره کار شما بسیار ساده است: باید یک اتو و میز آنرا خریداری کنید. اما اگر در حال مسافرت هستید می توانید بر روی محل چروکیدگی کمی آب بریزید و سپس سشوار را بر روی آن بگیرید و با دست محل مورد نظر را صاف کنید. با این کار لباس شما از آن چروکیدگی در می آید. علاوه بر این من آقایونی را دیدیم که این کار را به راحتی در دستشویی های عمومی با دست خشک کن ها انجام می دهند! شاید کار خوبی نباشد اما جواب می دهد.


11- کراواتی که درست بسته نشده
کراوات باید تا روی سگک کمربند شما پایین بیاید و بر روی گره آن نیز باید یک فرو رفتگی محسوسی دیده شود. برای اینکه شاهد این فرورفتگی باشید باید زمانیکه در حال بستن گره کراوات هستید انگشت اشاره خود را در زیر ان قرار دهید و قبل از محکم کردن گره انگشت خود را از زیر آن به آرامی در بیاورید.

12- صندل با جوراب برای مبتدی ها بهتر است که اصلا فکر جوراب پوشیدن را از سر بیرون کنند. اما اگر پوشیدن جوراب اجباری است پیشنهاد می کنیم از جوراب هایی استفاده کنید که اندازه آنها فقط تا قوزک پا است و آنها را با اسنیکرهای نخی و یا کفش های پارچه ای ست کنید.

13- زمان اصلاح صورت نقطه ای را جا بگذارید
بعد از اصلاح کردن از ژل پاک کننده استفاده کنید تا بتوانید تمام پوست صورت خود را ببینید. همچنین می توانید یک آینه دستی تهیه کنید تا صورت خود را از نزدیک تر ببینید و اگر جایی اصلاح نکرده باقی مانده بود آنرا راحت تر پیدا کنید.
14- موهای وسط ابرو
یکبار در هفته موهای وسط ابروهای خود را بردارید یا آنها را شیو کنید. البته می توانید به سراغ لیزر بروید تا برای همیشه از شر آنها خلاص شوید. با یک یا دو جلسه میتوانید تمام آنها را از بین ببرید

نکاتی مهم قبل و هنگام رنگ کردن مو

1- شناخت مو ( زبر ، نرم ، لطیف و خشن )
2- جنس مو (خشک ، چرب ، معمولی )
3- درصد سفیدی ( در صورتی که موها دارای سفیدی باشد از دستور خاصی استفاده می شود )
4- تعیین رنگ مو
5- انتخاب درست و شایسته رنگ
6- آزمایش پوست برای حساسیت
7- تعیین حجم اکسیدان و مقدار اکسیدان کرم
8- نحوه رنگ آمیزی
9- زمان ماندگاری رنگها روی موها

نکاتی که باید هنگام رنگ کردن رعایت شود

1- اگر موها تارهای سفید دارند اول از قسمت جلوی سر شروع به رنگ کردن کنید.
2- اگر در موهای شما « ساقه » روشن تر از « ریشه » است ، اول ساقه موها را رنگ کنید و بعد ریشه را.
3- پس از اتمام رنگ کردن ، اگر جنس موها زبر و خشن و تارهای سفید زیاد باشد از کلاه پلاستیکی استفاده نکنید.
4- اگر می خواهید موهای طبیعی خود را برای اولین بار یک یا دو درجه روشن کنید ، رنگ را با اکسیدان شماره 2 مخلوط کنید و طرز رنگ زدن از ساقه و پشت سر است.
5- مواد دکلره و رنگها همیشه باید در ظروف غیر فلزی ریخته شوند و از به کار بردن شانه ، برس و کاسه فلزی خودای نمایید.
6- قبل از رنگ آمیزی و دکلره ، درو صورت ، گردن و گوشها را چرب کنید.
7- بعد از دکلره و رنگ کردن موها ، سشوار بکشید.
8- از استفاده از مواد شیمیایی روی پوست که سوزش یا زخم یا ناراحتی دارد خودداری کنید.
9- حجم اکسیدان نباید از آنچه که توصیه شده بیشتر باشد.

نکات مهم برای جلوگیری از ریزش مو

1- هر شب قبل از خواب ، موها و پوست سر را با لوسیون مناسب به مدت 15 دقیقه ماساژ دهید تا اختلالات موجود در کار غدد رفع شود و غذای مناسب به مو برسد.

2- از اینکه گرد و غبار و عرق منافذ پوست را بگیرد ، جلوگیری کنید و سر خود را هر 3 روز یک بار با شامپوهای مناسب بشویید.

3- از خوردن چربی حیوانی خودداری کنید ولی چربی مصرف کنید.

4- چنانچه دچار بیماری هایی از قبیل چربی ، خشکی و موخوره و شکستگی مو شدید ، بلافاصله در پی درمان آن باشید.

5- موخوره عبارت است از شاخه شاخه شدن مو که در اثر آن موها خشک و شکسته می شود و می ریزد و حالت زشت و نازیبا به خود می گیرد. متاسفانه موخوره گاهی از شانه و برس مبتلایان به افراد سالم سرایت می کند.

علل بروز موخره استعمال بیش از حد مواد شیمیایی و قلیایی ، شانه
کردن زیاد ، خشکی هوا ، گرد و غبار و تغییر آب و هواست.

قابلیت های مختلف مو

یک موی سالم سنگینی بین 50 تا 150 گرم را تحمل می کند با چنین باری و حالت ارتجاعی طبیعی ، مو قبل از آنکه پاره شود نیمه باز خواهد شد. به همین علت هنگام شانه کردن موهای درهم و شلوغ نیز آنها خیلی راحت و آسان کشیده شده و بالاخره صاف می شوند.
البته با فشار زیاد حتی اگر موی سر شکسته نشود آسیب می بیند.
همچنین قابل ذکر است که طرز شانه کردن مو فوق العاده مهم است.

کرم های ضد آفتاب یا ضد چروک؟

دانشمندان معتقدند که کرم های ضد آفتاب اگر به طور منظم استفاده شود ، بسیار بهتر از کرم های ضد چروک است.
به گزارش ایسنا ، پروفسور کریس گریفیتس ، متخصص پوست در دانشگاه منچستر در این باره می گوید: هر چه محصولات مناسب برای محافظت از پوست می تواند به کاهش چروک های پوست کند اما من برای کسانی که نگران چروک ها و حلقه های سیاهی دور چشم یا روی صورت هستند توصیه می کنم که از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند.
وی در عین حال هشدار داد که زنان باید نسبت به استفاده از کرم های مختلف ضد چروک محطاطانه عمل کنند؛ چرا که عوارض جانبی ترکیب کردن انواع مختلف این کرم ها هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته و ممکن است اثرات سوء داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: اکثر محصولات پوستی ضد چروک در واقع تاثیرات نامطلوب ناشی از در معرض قرار گرفتن در نور خورشید را مورد هدف قرار می دهد و نباید تصور کرد این محصولات با فرایند پیر شدن طبیعی بدن مقابله می کنند.
اگر قرار باشد یکی از این محصولات را بردارم ، بدون شک کرم های ضد آفتاب را ترجیح می دهم.

لک صورت یا ملاسما

لک صـورت یا ملاسـما عـارضه پوستی شـایعی به خصوص در دختران و خانم های جوان است. این عارضه به صورت لکه های قهـوه ای روشن تا تیره بر روی گونه ها ؛ پیشانی و چانه و لب بالا اکثراً دو طرفه و قرینه دیده می شود. شـایع ترین سنین بروز آن 20 تا 30 سالگی است اگرچه در دوره ی یائسگی هم ممکن است دیده شود و در خانم ها بیشتر از آقـایان است.
هیچکدام از روش های درمانی لک صورت دائمی نیست و در یک جلسه نیز انجام نمی گیرد و نیاز به تجـدید درمان دارد ؛ زیرا استـعداد افراد برای ایجاد لک با این روش های درمانـی برطرف نمی گردد. به هر حال مصرف ضدآفتاب در افراد مستعد یک نیاز حیاتی در درمان و پیشگیری از لک می باشد.
عـلت های مختلفی در ایجـاد آن نقـش دارند ولی عامل اصلی تشدید کننده بیماری را اشعـه ماوراء بنفش خورشید می دانند.

علل

1) مصرف دارو به خصوص داروهای پیشگیری از حاملگی ( به صورت قرص، تزریقی و یا کاشتنی ) و.... داروهای دیگر نیز در بروز آن نقش دارند.
2) تغییـرات هورمونی در بـدن از جـمله کـیست های متعـدد تخمــدان ( PCO ) و یا بیماری غــده فوق کلیوی.
3) برخی عطرها و دئودورانت ها و لوازم آرایشی نیز می توانند این ضایعات را ایجاد کنند.
با پیشگیری از تابش مستقیم اشعه خورشید بر روی صورت از ایجاد لک تا حد زیادی می توان جـلوگـیری کرد. با مصرف کرم های ضدآفتاب به طور منظم با عیار بالاتر از 20 به فواصل هر 3 ساعت و همچـنین اجـتناب از تابش نور مستقیم خـورشـید بر روی صورت در افراد مستعـد، می توان از ایجـاد لک پیشگیری نمود. برای از بین بردن لک با تجویز پزشک متخصص از کرم های حــاوی هـیدروکـینون با درصدهای گـوناگـون ( نباید بیشتر از 6 تا 7 درصد باشد) و نیز از کرم ترتینوئین 05/0 درصد می توان اسـتفاده نمود. در صورت استفاده از این دو کرم بهتر است صبح پس از استفاده از کرم های ضدآفتاب استفاده شود.

روش های دیگـر در درمان لک صورت : لایه برداری ( PEELING ) ؛ سایش پوست به صورت مکانیکـی ( DERMABRESION & SALABRESION )؛ لـیزر؛ کـه بسـته به پوسـت افـراد انتخـاب می شود. افـراد با رنگ چـشــم روشـن و مـوهـای روشــن مـقـــدار رنگـدانـه پـوسـتی کـمتری نسـبت به پوسـت های تیره دارند و به همین دلیل نور آفتاب بیشتر در پوست این افراد نفوذ دارد و چون یکی از اثرات نور آفتاب ایجاد لک صورت و همچنین كــک و مک است برای پیشگیری و درمان ، این افراد نیاز مبرم به ضد آفتاب دارند.


یکی از درمان های لک صـورت همچـنان که قـبلاً نیز گفته شد استفاده از پیـلینگ است . ولی این روش ، مناسب همه افراد ، به خصوص افرادی که پوست تیره دارند ، نیست. چــون یکی از عـوارض پیلـینگ ایجاد لک است و احتمال ایجـاد لک در افراد با پوست تیره بالا است .
هیچکدام از روش های درمانی لک صورت دائمی نیست و در یک جلسه نیز انجام نمی گیرد و نیاز به تجـدید درمان دارد ؛ زیرا استـعداد افراد برای ایجاد لک با این روش های درمانـی برطرف نمی گردد. به هر حال مصرف ضدآفتاب در افراد مستعد یک نیاز حیاتی در درمان و پیشگیری از لک می باشد.

چگونه پوستی جوانتر و سالمتر داشته باشیم؟ پیشگیری از پ یری زودرس : همانطور که گفته شد نم یتوان عوامل درونی را تغییر داد و تنها عوامل ب یرون ی در کنترل ما قرار دارند . در این بین پرهیز از آفتاب، دود سیگار و آلودگی هوا و به حداقل رساندن حرکات صورت از جمله موارد توصیه شده میباشند. پرهیز از آفتاب: - از برنزه کردن پوست خود شدیدا بپرهیزید حتی دستگاههای برنزه کننده سالنی - در ساعتهای بین ١٠ صبح تا ٤ بعداز ظهر از معرض آفتاب پرهیز نمایید. - در طول روز از پوششهای کافی مانند کلاه لبه دار و لباسهای آستین بلند استفاده کنید ١٥ یا بیشتر بطور روزانه استفاده نمایید. حداقل نیم ساعت قبل از خروج از SPF - ضد آفتابهای استاندارد با خانه ضدآفتاب را به صورت خود بمال ی د. ضدآفتاب را بعد از عرق کردن ی ا تماس صورت با آب مجددا استفاده نمایید. پرهیز از عوامل آلوده کننده محیطی: دوری کردن از آلوده کننده های مح یطی براحت ی اشعه آفتاب نیست. این ترکیبات شیمیایی در همه جا با ما ه ستند، در سا یه، آفتاب، شب یا روز . برای هم ین منظور با ی د از خنث ی کنند ه ها استفاده کرد . یک ی از ای ن خنث ی کنند ه ها هستند. E و C ترکیباتی موسوم به آنتی اکسیدانها هستند که مهمترین آنها ویتامینهای مصرف روزانه یا حتی لحظ های این ترکیبات الزام ی است . یک ی دیگر از محافظان پوست در برابر آلوده کنند ه ها به Hydroxy Peel استفاده از گاز اکسیژن برای پاکسازی پوست است. . یکی از نمونه های این دستگاه ها با نام تازگی در اخت یار مراکز درمان ی ا یران قرار گذاشته شده است. این دستگاه با فشار اکس یژن ترکیبات سازگار با بدن انسان را از جمله سرمهای نمک ی که برا ی تزریق در خون استفاده میشوند، بر روی پوست می افشاند. با این کار هم ترکیبات آلوده کننده مح یطی از رو ی پوست کنده م یشوند و هم تاث یر آنها را تاحدی خنث ی و حت ی معکوس م یکند . به این ترت یب پوست حالت شاداب خود را بدست خواهد آورد . ای ن س ی ستم نه باعث قرمز ی و نه خراش وزخم در پوست خواهد شد. به ا ین ترتیب با انجام این عمل بدون ایجاد هیچگونه درد و آسیبی به پوست که نیازمند استراحت و مراقبت خاص از پوست باشد، حفاظت ی مدت دار در برابر عوامل مخرب ایجاد خواهد شد . با انجام پاکسازی با دستگاه ه یدروکسی پیل بطور ماهیانه میتوان تا حد زیادی از عوامل مخرب محیطی پرهیز نموده و روند پیر شدن پوست را به تاخیر اندازیم.

بعد از نازک نمودن پوست صورت، آن را با ورقه های نازک پوست گوجه فرنگی کاملا می پوشانید و می گذارید تا یک ساعت روی صورت بماند و بعد صورت را با آب گرم می شویید. این عمل را روزی دوبار تکرار کرده و خواهید دید هر روز که می گذرد از کک و مک صورت شما کاسته می شود.

بعد از نازک کردن پوست صورت، آب تمشک یا آلبالو را گرفته و آن را به مدت یک ساعت،روی پوست صورت خود بمالید. این عمل را روزی 2 بار تا زمانی ادامه دهید که کک و مک شما از بین برود، بعد از استفاده از این ماسک صورت را با آب گرم بشویید. (اگر قبلا به پوست خود لیموترش تازه نیز بمالید روش های درمانی فوق موثرتر خواهند بود)

یکی دیگر از راه های درمان ، استفاده از روش زیر می باشد:
پیاز نرگس را کاملا له کنید و سپس سرکه را به آن اضافه کرده و حدود یک ساعت بگذارید بماند، بعد این مخلوط را به مدت 30 دقیقه روی صورت ثابت نگه دارید. مقداری عسل را روی بخار آب قرار داده تا حالت مایعی روان را پیدا کند. و بعد به آن مقداری دارچین کوبیده شده، که در مقدار اندکی آب حل کرده اید اضافه نموده (به جای آب بهتر است از سرکه استفاده کنید)

پوست نارگیل را پس از جدا کردن از میوه اش می سوزانید و خاکستر حاصل را بر روی کک و مک صورت بمالید، اجازه دهید این ماسک خشک ، حدود 1 ساعت بر روی صورت بماند و پس از آن صورت را خشک می شویید. (قبل از استفاده از این ماسک لازم نیست پوست را نازک نمایید همچنین این ماسک برای درمان خارش مفید بوده و رنگ رخسار را نیز باز می کند)مقداری برگ اسفناج تمیز و شسته شده را ، در ظرفی با کمک چاقو، ساتوری نموده تا کاملا ریز و له شود و سپس به آن مقداری روغن زیتون اضافه می کنید و به مدت 24 ساعت می گذارید، بماند. پس از آن مدت 30 دقیقه در روی حرارت قرار داده ، بعد آنرا صاف کرده و حالا این مایع را روی کک و مک صورت بمالید، بقیه آنرا می توان در جایی نگهداری کرده و به تدریج از آن استفاده نمود.

میوه موز را له نموده، سپس آن را با مغز تخم خربزه مخلوط کرده این ماسک را روی کک و مک صورت مالیده و پس از گذشته 20 دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.

استفاده از روغن گندم برای از بین بردن کک و مک صورت بسیار مفید است. طرز تهیه روغن گندم: ابتدا مقداری گندم همراه با سبوسش را در مقداری روغن زیتون خیس نموده و پس از گذشت 24 ساعت این مخلوط را روی حرارت قرار داده تا بجوشد و پخته شود (در حدود 1 ساعت) و بعد این مایع را صاف کرده به صاف شده آن روغن گندم می گویند. ضماد مغز تازه گردو را تهیه نموده و آن را به مدت 30 دقیقه روی صورت بمالید.

این ضماد نیز باعث از بین رفتن کک و مک و همچنین جوش های عصبی می شود. پس از نازک کردن پوست صورت، برگ شاهی را کوبیده و کوبیده آن را بطور یکنواخت بر روی پوست قرار می دهید و یا اینکه تخم شاهی را کوبیده و در مقدرای آب خیس نموده و روزی یک بار بر روی لکه ها بگذارید و آن قدر این عمل را تکرار کرده تا لکه ها برطرف شوند. شنبلیله را کوبدیه و بعد آن را به روی صورت بمالید این ماسک به مرور زمان باعث از بین رفتن کک و مک می شود.

تخم تره را له کرده و با مقداری آب ولرم مخلوط کنید، پس از گذشت 30 دقیقه لعاب ایجاد شده را بر روی صورت بکشید. آب اسفناج را با سفیدآب مخلوط کرده و سپس آنرا بر روی کک و مک بکشید و پس از گذشت 30 دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. رازیانه را کوبیده با عسل یا زرده تخم مرغ مخلوط کرده و به صورت ماسک بر روی لکه های صورت مالیده و پس از یک ساعت آن را شسته و پاک نمایید. این عمل را هفته ای یکبار انجام دهید . شیرابه سفیدی که هنگام کندن انجیر از درخت آن خارج می شود دارای آنزیم های اکسید کننده می باشد و مالیدن این شیرابه رنگ لکه های پوستی را از بین می برد.

مقداری گل ختمی سفید را کوبیده و نرم کرده و با ماست ترش مخلوط کنید روزی چند بار آن را بر روی کک و مک بمالید. پس از خشک شدن روی آن دست بکشید تا جرم آن ریخته شود. این عمل را روزی چند بار تکرار کنید. استفاده از خمیر پخته برنج (به صورت کته ای و بدون نمک) و مالیدن این خمیر بر روی کک و مک و تکرار این عمل به مدت یک هفته و روزی چند بار باعث برطرف شدن کک و مک می شود.

اضافه نمودن مقداری پوست چلتوک به این خمیر اثرات آنرا چندین برابر می کند. گرد سوخته جو را به تنهایی یا مخلوط با کمی عسل بر روی کک و مک بمالید اثر شفا بخش دارد. ضماد جوشانده میوه و برگ سماق بر طرف کننده کک و مک می باشد.

نواع موی سر و روشهای شستشوی آنها
موی سر حالات مختلفی دارد به شرح آن خواهیم پرداخت . مو از نظر ارگانیسم ساختمانی د رهمه یكسان است و فرقی با همدیگر ندارد .
آن تفاوت ظاهری كه د رموهای آدمیان می بینیم فقط حالت موها است كه با یكدیگر متفاوت می باشد .
برای شناخت حالات مختلف مو فقط در میزان چربی و خشكی درآن است و ازاین نظر موها را به سه دسته ی كلی تقسیم می باشند. مثلا
موهای چرب : چرب ، چرب شدید ، چرب معمولی
موهای عادی : چرب عادی ، خشك عادی
موهای خشك :خشك معمولی ، خشك و خشك شدید

تقسیماتی كه برای حالات مو در نظر گرفته شده مولود پوست می باشد كه خود ناشی از فعالیت غدد چربی زیر پوست است كه نوع و حالت موها را مشخص می سازد . حالت مو كه مدیون پوست سر ممی باشد چربی و خشكی پوست نیز بستگی مستقیم به ترشح غدد چربی در پوست دارد .
به همین جهت لازم است كه درباره غدد چربی به توضیح بیشتری داده شود .
درهر سانتی متر مربع پوست سر در حدود ۵ عدد غدد چربی وجود دارد . كار این غده ها ترشح چربی می باشد . این ضمایم پوستی از جایی چربی نمی گیرند بلكه خود عامل مستقیم تولید آن هستند .
وقتی غده ها چربی را می سازند از طریق لوله ی مجاری آنرا به خارج پوست بدن كه احتیاج به این چربی دارد هدایت می كنند. زیرا در نبود آن پوست تركیده و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و كمبودش را به هر طریق كه شده باید جبران كرد ، در غیر اینصورت خطراتی در بر خواهد داشت .
زیادی چربی نیز باعث مزاحمت می گردد بطوریكه روی پوست سر جاری شده و این عمل موجب می شود كه روی روزنه های پوستی را بپوشاند و عمل تنفس پوستی اكسیژن گیری را مختل می سازد و محیط نامناسبی را برای موها فراهم كند و سرانجام ریزش شدید موها را سبب میگردد .
اگر چربی پوست سر زیاد باشد می گویند پوست سر چرب است و چنانچه غدد در كار خود كم كاری كنند می گویند پوست سر خشك است واگر غده ها فعالیت عادی و طبیعی داشته باشند می گویند پوست سر معمولی است و این حالت ایده آل برای پوست و مو می باشد.

شستشوی موی سر
منظور از شستشوی موی سر تمیزی و بهداشت آن به نظر می آید و معنای شستشو هم همین است ولی اگر به ژرفای مطلب بیشتر تعمق كنیم به این نتیجه می رسیم كه نظافت سر را می توان با روشی انجام داد كه هم موها تمیز شود و هم بر وفق مراد پوست و موی سر باشد .
می دانیم كه حالات موها با بكدیگر متفاوت است و چنانچه قبلا توضیح داده شد در اصل سه حالت برای موها وجود دارد، چرب ، طبیعی و خشك .
اگر چنین فكر كنیم كه هر سه این حالات را به یك نوع باید شست اشتباه كرده ایم ، زیرا یك نوع شستن موی سر فقط می تواند یكی از این سه نوع را در بر گیرد و در مورد دو نوع دیگر آن درست درنمی آید و تازه معلوم نیست كه این نوع اول روش درستی باشد.
به هنگام نظافت موها باید نوع آنرا در نظر داشت و همینطور مواد پاك كننده ی آنرا و مهمتر اینكه روش شستشو باید بر مبنای اصولی و صحیح انجام شود تا علاوه بر شستشو باید بر مبنای اصولی و صحیح انجام شود تا علاوه بر شستشو و بهداشت بتوانیم پوست سر و موها را به حالت دلخواه كنترل كرده چربی و خشكی موها را به سوی نرمال سوق دهیم و همینطور برای شستشوی مو های سر باید جدول زمانی دقیق تنظیم نماییم .
اغلب مشاهده شده كه بعضی ها به هر شكلی كه دوست دارند سرشان را می شویند نه مراعات زمان را می كنند و نه به مواد شستشو اهمیت می دهند و نه روش صحیح شستن را به كارمی گیرند . اینان موهایشان بیشتر در معرض خطر ریزش قرار دارد. سر را حتما یك روز درمیان بدون خشونت ، بدون چنگ زدن و بدون برس كشیدن ، بدون ماساژ دادن شستشو داد ،
در موقع شستشو باید موها را در كف دستها قرار داد ، و بطور دورانی آنها را شست . این طرز شستشو یك قانون كلی است و كسانیكه از این روش پیروی كنند حداقل از نظر شستشو ریزش غیر طبیعی نخواهند داشت .
الف ـ طریقه شستشوی موهای چرب
به طور تقریب در حدود نود و پنج درصد مردم دارای پوست سر چرب می باشند و بالا بودن این آمار بستگی به همان روش غلطی دارد كه از دوران طفولیت آغاز می شود . این نوع موها را فقط یك روز در میان بدون چنگ زدن ، ماساژ دادن ، برس كشیدن باید سشتشو داد بدین ترتیب كه موها را در كف دستها قرار داده و بطور دورانی پوست سر را می شویم بی آنكه ناخنها و یا نوك انگشتان پوست سر تماس حاصل كند دو دست شستشو در هر بار استحمام كافی می باشد .

ب ـ طریقه شستشوی موهای خشك
بطور تقریب دو درصد مردم دارای پوست سر خشك می باشند و از خشكی بیش از اندازه موها رنج می برند برای رفع این مشكل از نظر شستشو به ترتیب زیر عمل می كنیم.
برای نظافت و شستشوی این موها می توان دو روز درمیان موها را شست ولی بهتر آن است از قاعده كلی استفاده كرده و همان یك روز درمیان بدون خشونت و به آرامی سر را شستشو داد ، البته با ماساژ بسیار آرام و بدون چنگ زدن و برس كشیدن موها پوست سر را باید شست دو بار شستشو در هر وهله استحمام كافی می باشد .

ج ـ طریقه شستشوی موهای عادی
موهای معمولی را كه پوست سر نه چرب و نه خشك است بین روش شستشوی موهای چرب و خشك عمل می شود . مطلبی كه باید تذكر داد اینست كه كسانیكه به عللی موهایشان را از دست داده اند و یا طاس شده اند و یا موها را كه از ته ماشین كرده انده اند می توانند با كف دستها به آرامی و بدون خشونت و تاكید پوست سر را كاملا بشویند.
روشهایی كه گفته شد برای شستشوی انواع موهای سر می باشد و هر كس به علم به اینكه دارای چند نوع مویی می باشند می توانند از روشهای ذكر شده استفاده نمایند .

درمان بى اشتهایى

اگر بى اشتهایى برای مدت کوتاه و به ندرت باشد، جاى نگرانى ندارد. اما اگر آخرین بارى را كه از غذا خوردن لذت برده اید به یاد ندارید، باید سعى كنید عادت عادى خوردن را باز به دست آورید

در اینجا مواردى را كه برای افزایش اشتها باید به آنها توجه و عمل كنید، برایتان می گویم

* به اندازه بخورید
اشتهاى طبیعى، غذا خوردن به اندازه اى است كه وزن بدن را طبیعى نگاه دارد 

* اگر اشتهاى طبیعى دارید، باید انواعى از غذاها را بخورید
اشتهاى زیاد به خوردن فقط یک نوع ماده غذا مثلاً گوشت، اشتهاى طبیعى نیست

* اگر مرتباً خود را وادار به خوردن مى كنید، این هم علامت خوبى نیست

*ویتامین بخورید
خوردن روزانه مكمل مولتى ویتامین و مینرال ها به بازشدن اشتهاى كاهش یافته كمك مى كند و اگر كم خوردن شما باعث سوءتغذیه شده است، مصرف اضافی مواد غذایى آسیبى به شما نمى رساند

* گاهى در افراد مسن تر با خوردن مکمل روى (ZINC) اشتها افزایش می یابد
درباره لزوم خوردن مکمل روى با پزشك مشورت كنید

* داروهایتان را كنترل كنید
درباره احتمال اینكه نوع یا مقدار داروهاى مصرفى تان باعث بى اشتهایى شده باشد سئوال كنید. پزشك ممكن است دارو را با داروهاى دیگرى كه اشتها را از بین نمى برند عوض كند 

*هر چه را كه دوست دارید، بخورید
اگر لذت غذا خوردن را از دست داده اید، برنامه غذایى خود را عوض كنید. ببینید كدام غذاها برایتان اشتهاآور است و از آنها بخورید. اگر بستنى دوست دارید، هرقدر كه مى خواهید بخورید. ما رژیم غذایى ناسالمى را توصیه نمى كنیم، اما اگر بستنى تنها راه رساندن كالرى مورد نیاز به بدن است، هر قدر كه مى خواهید بخورید. هدف بالا بردن ضریب اشتها است 

* حجم غذایتان را كم كنید
غذا را با حجم كم و دفعات بیشتر بخورید. معده شما غذاى كمتر را بهتر مى پذیرد 

* در طی روز آب زیاد بخورید
اگر برنامه ورزشى تازه اى شروع كرده اید، مهم ترین نیاز شما آب است. كم آبى بدن مى تواند بى اشتهایى ایجاد كند. پیش از شروع تمرین و بلافاصله بعد از آن یك لیوان آب بنوشید. به علاوه هر روز 8-6 لیوان آب بخورید 

* نزد پزشك بروید
اگر بعد از دو هفته اشتهاى خود را باز نیافتید، براى معاینه كلى پیش پزشك بروید. قبل از درمان باید مشکلات و بیماری های جسمانى شما تشخیص داده شود. شاید فقط به یك دوره درمان با آنتى بیوتیك براى از بین بردن یك عفونت خفیف نیاز داشته باشید

* سلامت روانى خود را بیازمایید
 اگر افسرده هستید، داروهاى ضدافسردگى تجویز شده توسط پزشك اشتهاى شما را برمى گرداند. با بازگشت سلامت روانى، اشتهاى شما نیز بازمى گردد

* از متخصص كمك بگیرید
بى اشتهایى عصبى معمولاً به درمان های خانگى جواب نمى دهد و افراد مبتلا به آن باید در بیمارستان بسترى شوند. معالجه ی آن مشكل است و نیاز به درمان شدید روان شناختى و تغذیه اى دارد. ممكن است تغذیه اجبارى از طریق تزریق درون سیاهرگى یا لوله معده اى لازم شود

نکات کلیدی در مورد افزایش وزن

از چربی ها دوری کنید! اگر چه هدف شما افزایش وزن است، ولی نباید بیش از حد چربی مصرف کنید. سراغ چیپس و شکلات نروید. غذاهای آماده و سرخ کردنی نخورید. بهترین چیز برای شما غذاهای پر پروتئین و کم چربی است مثل ماهی تن و سایر غذاهای دریایی، سینه مرغ، بوقلمون، گوشت کم چربی، میوه و سبزیجات

 آب بنوشید! حداقل روزانه 2 لیتر ( معادل 8 لیوان ) یا بیشتر آب بنوشید. البته این مقدار آب زیاد است ولی این مقدار آب برای افزایش وزن لازم است

 بخوابید! بله بخوابید! راحت ترین کاری که باید انجام بدهید و فراموش شده است. شما باید حداقل 8 ساعت در شب بخوابید و واقعاً به آن نیاز دارید

نگرانی که خیلی از افراد در مورد افزایش وزن دارند این است که چگونه وزن خود را اضافه کنند، ولی چربی بدنشان زیاد نشود. بگذارید به شما بگویم چگونه؟ امکان ندارد! مگر اینکه استروئید مصرف کنید. افزایش وزن بدون اضافه کردن مقداری چربی اصولاً غیرممکن است. ولی چه اشکالی دارد که مقداری هم چربی اضافه کنید، به راحتی بعداً می توانید آن را از بین ببرید

دوشنبه 10 فروردین 1388 توسط روف خان خرمشهری | نظرات ()پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
روف خان خرمشهری
بهمن 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
ذارزلز
دوست یابی
دانلود کتاب pdf کتاب الکترنیک
بهترین روش فروشندگی
دانلود بهترین نرم افزارهای موبایل
بالا بردن سرعت اینترنت در دیالاپ خانگی Dial up
موبایل: زنگ زدن بدونه افتادن شماره
ارسال اس ام اس بدونه افتادن شماره شما
راه اندازی جی پی اس gps در n95 n96 n97 n82
سفید کردن پوست صورت
سفید كردن پوست
جوک نایاب
مشاهده قبض موبایل از طریق اینترنت
دانستنی های موبایل
شیر مرغ
لیست آخرین مطالب
پیگیری کلیه قبوض
هواشناسی
توجه توجه بانکداری الکترونیکی
همه پیوندهای روزانه
ارسال پیوند روزانه
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

بزرگترین سایت تفریحی در شرق کشور

کلیه مطالب این وب بوسیله نرم افزار ترجمه متون اکسپلور از سایتهای خارجی جمع اوری شده

rara

mboo

up